Turniej Szachowy 2019

In Aktualności, Kronika

18 maja 2019 w Parku Wagnera na Manhattanie przy sprzyjającej wiosennej pogodzie rozegrany został turniej szachowy zorganizowany przez Stowarzyszenie Inżynierów Polonia Technica.

W imprezie uczestniczyli pasjonaci szachów reprezentujący Polonię Technica, a także zawodnicy z Connecticut i Nowego Jorku.

Werdyktem Arbitra, inż. Artura Zakrzewskiego, zwycięzcą turnieju ogłoszony został 12-letni Mateusz Zalewski z Darien w Connecticut, który w finałowej partii turnieju pokonał swojego tatę i trenera Tadeusza Zalewskiego plasując go na miejscu drugim.

Trzecie miejsce zajął inż. Waldemar Lipiński, mieszkaniec Nowego Jorku, wieloletni działacz organizacji zasiadający w Zarządzie Polonii Technica.

Zwycięzca turnieju otrzymał z rąk  Prezesa Polonii Technica, inż. Wiktora Kiszkiel, pamiątkowe trofeum turnieju oraz nagrodę pieniężną w wysokości $150; ufundowane przez Stowarzyszenie Polonia Technica. Drugie miejsce zostało nagrodzone książką na temat złotej ery polskich szachów przypadającej na okres 20-lecia międzywojennego.

Wydarzenie rejestrował Sekretarz Polonii Technica, inż. Leszek Kucieba.

Impreza oprócz zawodników skupiła mieszkańców Nowego Jorku, którzy jako kibice przybyli na imprezę. Zainteresowani rozegrali między sobą, poza turniejem, sparingowe partie błyskawiczne. Dzieci i młodzież uczestniczyła w rozwiązywaniu łamigłówek oraz nauce działania i obsługi zegarów szachowych.

Turniej był imprezą szachową zorganizowaną po raz pierwszy w historii istnienia Polonii Technica. Impreza odbyła się przy wsparciu finansowym Polsko-Słowiańskiej Unii Kredytowej, Stowarzyszenia Inżynierów Polonia Technica oraz pomocy udzielonej przez inż. Artura Zakrzewskiego, założyciela Polskiej Szkoły Szachowej działającej w Stamford w stanie Connecticut.

Zapraszamy do uczestnictwa w kolejnej edycji turnieju w roku 2020!