Odsłonięcie tablicy upamiętniającej inż. Franka Piaseckiego

 In Kronika

Szanowni Panstwo,

Polonia w Ameryce ma swoje trwałe, znaczące miejsce, które zostało wypracowane przez wiele, wiele pokoleń emigrantow. Stało się to głównie za przyczyną wielu wybitnych postaci polsko – amerykańskiego pochodzenia, którzy dzięki swoim osiągnieciom w wielu dziedzinach nauki, techniki i kultury umocili naszą pozycje na ziemi amerykanskiej.

Jedną z takich postaci jest niewątpliwie Frank Piasecki (życiorys inż. Piaseckiego), inżynier aeromechanik, wybitny pionier przemysłu helikopterowego. Projektant wielu konstrukcji w zakresie transportu helikopterowego, w tym helikopterów dużego udzwigu.

Jesteśmy dumni, że Frank Piasecki, był członkiem honorowym Stowarzyszenia Techników i Inżynierów Polskich “Polonia Technica” w Stanach Zjednoczonych.

Pragniemy oddać hołd wielkiemu inżynierowi.

Dzięki Polish Heritage Society w Filadelfii, przy poparciu Philadelphia Engineers Club oraz Stowarzyszenia Techników i Inżynierów Polskich “Polonia Technica” w Stanach Zjednoczonych, zostanie odsłonięta w centrum Filadelfii tablica upamiętniająca sukcesy Franka Piaseckiego.

Polonia Technica pragnie zaprosić na tą doniosłą uroczystość w Filadelfii 17 kwietnia 2010 r. oraz prosić o sponsorowanie tego wydarzenia.

Więcej szczegółów w załącznikach:

F. Piasecki – Historical Marker Dedication – Invitation
F. Piasecki – Historical Marker Dedication – Dinner Reception
F. Piasecki – Historical Marker Dedication – Zamówienie Ogłoszenia

Serdecznie pozdrawiam,

Janusz Zastocki
(honorowy prezes Polonia Technica)

Recommended Posts
Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt

Start typing and press Enter to search