40 lat awarii

 In Aktualności, Artykuły

IRS nie jest w stanie naprawić systemu komputerowego

„Muzeum Historii Komputerów” Antona Chianga na licencji CC BY 2.0

Przez 40 lat IRS bezskutecznie próbował zaktualizować swój główny system komputerowy. Bez względu na poziom finansowania i niezależnie od tego, kto kontroluje Biały Dom i Kongres, biurokracja po prostu nie jest w stanie tego zrobić. IRS i postępowi Demokraci nadal opowiadają się za ubóstwem i udają, że porażka jest spowodowana niewystarczającym finansowaniem, a nie niekompetencją.

Poniżej znajduje się zestawienie najważniejszych artykułów informacyjnych dokumentujących awarię IRS, która rozpoczęła się w 1982 roku:

4 kwietnia 1982:  LAMENT REAGANA IRS ; David Shribman, The New York Times

„Tymczasem IRS zmaga się z systemem przetwarzania danych, który, jak sam przyznaje, jest „rażąco niewydolny i ma nowoczesną, najnowocześniejszą wydajność, która jest niezbędna dla efektywnego systemu podatkowego w latach osiemdziesiątych”.

Jej komputerowe zaplecze danych, którego części mają aż 17 lat, muszą zostać wymienione. Agencja planuje wprowadzić w życie program modernizacji do 1985 roku, wymieniając komputery w lokalnych centrach serwisowych, kupując skomputeryzowany system badawczy mikrofilmów i wymieniając przestarzały sprzęt w Narodowym Centrum Komputerowym serwisu.

„Bez tego – powiedział Egger – stoimy przed perspektywą awarii, które sprawią, że usługa nie będzie reagować na podatników i nasze wewnętrzne potrzeby”.

22 kwietnia 1985:  Podatki: Przeprowadzka w zwolnionym tempie w IRS ; Czasopismo

„Komisarz IRS Roscoe Egger przyznał w zeszłym tygodniu, że jego agencja potrzebuje aż dwanaście tygodni na wysłanie zwrotów, czyli o dwa tygodnie dłużej niż w zeszłym roku. Ospałość IRS, powiedział Egger, jest wynikiem błędów w konfiguracji nowego systemu komputerowego Sperry Univac 1100/84 za 103 miliony dolarów”.

Niektórzy anonimowi pracownicy IRS powiedzieli dziennikarzom, że zaległości podatkowe są tak duże, że pracownicy agencji celowo poszatkowali tysiące zwrotów.

29 kwietnia 1985:  Problemy IRS gorsze niż wcześniej sądzono ; Anne Swardson, The Washington Post

„Problemy komputerowe i operacyjne z Internal Revenue Service są bardziej rozpowszechnione niż wcześniej sądzono, a ponad 150 000 podatników mogło otrzymać błędne powiadomienia z samego kłopotliwego Philadelphia Service Center, zgodnie z dwoma nowymi raportami rządowymi.

Niektórzy podatnicy obszarowi, którzy złożyli wniosek na początku sezonu podatkowego, doświadczają niezwykle długich opóźnień w otrzymaniu zwrotu, a co za tym idzie, podatnicy, którzy czekali dłużej na złożenie wniosku, prawdopodobnie otrzymają je jako pierwsi.

Opóźnienia były spowodowane awarią systemu komputerowego o wartości 103 mln USD, który zarejestrował wiele zwrotów za pierwszym razem, gdy zostały wprowadzone do systemu”.

“Reprezentant. Doug Barnard Jr. (D-Ga.) oskarżył IRS o „rażąco nieodpowiednie planowanie” instalacji nowego komputera, w tym niedoszacowanie czasu potrzebnego na przeszkolenie pracowników w zakresie korzystania z systemu i wybór języka komputerowego nieodpowiedniego do typu komputera.”

25 maja 1985:  1,5 MILIONÓW ZWROTÓW PODATKOWYCH Z OPÓŹNIENIEM W PRZETWARZANIU ; David E. Sanger, The New York Times

„Internal Revenue Service, wciąż odczuwający skutki problemów komputerowych, które nękały go na początku tego roku, powiedział dzisiaj, że niektórzy podatnicy mogą być zmuszeni do składania duplikatów deklaracji, aby uzyskać zwrot pieniędzy.

IRS poinformował, że przetwarzanie 1,5 miliona indywidualnych zwrotów zostało opóźnione z powodu problemów z zarejestrowaniem ich w głównym pliku komputerowym w Martinsburgu w Wirginii.

W rezultacie duża liczba podatników – być może kilkaset tysięcy – może otrzymać zwrot pieniędzy dopiero po terminie 1 czerwca, do którego przestrzegania dąży rząd. Od tego dnia podatnicy, którzy złożyli zeznania w terminie, mają prawo do 13 procent rocznych odsetek od zwrotu, co może kosztować rząd miliony dolarów.

Urzędnicy IRS zaprzeczyli doniesieniom o utracie dużej liczby zwrotów. Ale tam, gdzie zakodowana komputerowo kopia zeznania została przypadkowo skasowana, urzędnicy powiedzieli, że urząd skarbowy może poprosić podatników o przesłanie duplikatów ich formularzy podatkowych w celu uzyskania zwrotu. Rzecznik urzędu skarbowego powiedział, że podatnicy, których zwroty były od dawna spóźnione, nie powinni wysyłać duplikatów, dopóki nie poproszą pracownika IRS o sprawdzenie ich konta.

„Rekordowe zaległości w kłopotliwych zwrotach pojawiają się w momencie, gdy IRS wychodził z najbardziej burzliwego sezonu podatkowego w swojej historii. Problemy wynikały z instalacji nowego systemu komputerowego Sperry Corporation o wartości 100 milionów dolarów, który był nękany zarówno błędami programistycznymi, jak i wadliwymi napędami taśmowymi, które rejestrują indywidualne dane podatkowe na taśmie magnetycznej”.

28 stycznia 1986:  IRS WYGASZA UMOWĘ KOMPUTEROWĄ ; Autor: David E. Sanger, The New York Times

„Urząd Skarbowy anulował dziś wielomilionowy kontrakt na instalację drugiej fazy swojego nowego, kłopotliwego systemu komputerowego, co wydawało się prawdopodobnie opóźnić dalsze zmniejszanie rosnących zaległości w sporach podatkowych.

Anulowanie nastąpiło zaledwie kilka dni po tym, jak panel trzech sędziów prawa administracyjnego orzekł, że oprogramowanie używane w systemie wybranym przez agencję w zeszłym roku nie spełniało standardów wydajności rządu. W opinii, która była ostro krytyczna zarówno wobec kierownictwa IRS, jak i kilku firm, które złożyły ofertę na system, panel nakazał serwisowi zakończenie kontraktu udzielonego firmie Computer Systems and Resources Inc.

Rzecznik IRS, Roderick P. Young, powiedział, że agencja, która wciąż boryka się z problemami z komputerami, które w zeszłym roku splątały i opóźniły przetwarzanie milionów zeznań podatkowych, teraz „bada nasze możliwości”. Chociaż nowy sprzęt, który został anulowany dzisiaj, nie był planowany do zainstalowania przed końcem obecnego sezonu podatkowego, teraz wydaje się mało prawdopodobne, że zostanie on zainstalowany przed sezonem podatkowym 1987”.

10 lutego 1986:  Podatki: przestój w IRS ; Czas

Na awersie tegorocznych federalnych formularzy podatku dochodowego, Internal Revenue Service wydrukowało list do podatników z przeprosinami za wpadki, które opóźniły miliony zwrotów w 1985 roku. Około 16 000 podatników wciąż nie otrzymało czeków.

IRS próbuje rozwiązać ten problem, aktualizując swój system komputerowy, ale ten wysiłek został w zeszłym tygodniu utrudniony. Urzędnicy IRS anulowali kontrakt na zakup nowych komputerów i oprogramowania o wartości 73 milionów dolarów, które mają być dostarczone przez Computer Systems & Resources z siedzibą w Wirginii, po tym, jak rządowy panel przeglądowy stwierdził, że sprzęt ma poważne wady. Po pierwsze, opanowanie przez system COBOL, języka komputerowego szeroko używanego w rządzie, nie spełniało standardów federalnych. Panel stwierdził również, że system prawdopodobnie kosztowałby 101 milionów dolarów, zamiast 73 milionów dolarów szacowanych przez firmę z Wirginii.

Urzędnicy IRS twierdzą, że ich obecne komputery są na razie wystarczające i że przetwarzanie zwrotów będzie w tym roku szybsze niż w 1985 roku. Wielu krytyków jest sceptycznych. Pewien zawodowy specjalista ds. sporządzania sprawozdań podatkowych mówi: „Moją radą dla każdego, kto oczekuje zwrotu, jest otrzymanie zwrotu wcześnie”.

8 kwietnia 1990:  nieudolne wysiłki IRS w celu aktualizacji swoich komputerów ; David Burnham, The New York Times

„Kiedy podatnicy w kraju walczą o wypełnienie zeznań podatkowych przed terminem w przyszłym tygodniu, Internal Revenue Service zbliża się do skrzyżowania niezwykle wymagającego wysiłku, aby zaprojektować i nabyć nową sieć sprzętu komputerowego i oprogramowania do przetwarzania deklaracji w ciągu następnej dekady .

Jednak według dochodzeń samego IRS, program o wartości 10,7 miliarda dolarów jest podważany przez brak wiedzy technicznej, niezdolność do śledzenia kosztów projektu i nieumiejętność opracowania ujednoliconego planu opisującego, w jaki sposób tysiące komputerów agencji – mainframe, desktop i przenośne – współpracowałyby w ramach nowej struktury. Planowanie Projektu Modernizacji Systemu Podatkowego rozpoczęło się w 1987 roku; program ma być w pełni wdrożony do 1998 roku.

Problemy z zarządzaniem są tak poważne, stwierdzili śledczy, że IRS powinien rozważyć ograniczenie zakupu nowych systemów komputerowych do czasu sformułowania głównego planu operacyjnego”.

31 stycznia 1997:  IRS przyznaje, że modernizacja za 4 miliardy dolarów to porażka Urzędnik mówi, że komputery nie działają; agencja chce zlecać rozliczenia podatkowe ; Baltimore Sun

„Internal Revenue Service przyznał dzisiaj, że wydał 4 miliardy dolarów na rozwój nowoczesnych systemów komputerowych, które według jednego z najwyższych urzędników „nie działają w prawdziwym świecie” i zaproponował zlecanie przetwarzania papierowych deklaracji podatkowych składanych przez osoby fizyczne. To pozwoliłoby pracownikom pozarządowym zobaczyć poufne informacje o dochodach poszczególnych Amerykanów.

Arthur Gross, zastępca komisarza ds. dochodów wewnętrznych, który został powołany 10 miesięcy temu w celu ratowania wysiłków agencji, powiedział, że przedstawiciele obsługi klienta muszą używać aż dziewięciu różnych terminali komputerowych, z których każdy łączy się z kilkoma różnymi bazami danych, aby rozwiązywać problemy.

„Jakkolwiek niektóre z tych systemów mogą być obecnie dysfunkcyjne”, powiedział Gross, IRS „jest całkowicie od nich zależny”, jeśli chodzi o sprowadzenie 1,4 biliona dolarów podatków, które finansują rząd. Wyraził wątpliwości, czy agencja była w stanie opracować nowoczesne systemy komputerowe, twierdząc, że brakuje jej „kapitału intelektualnego” do pracy”.

„Niepowodzenie wysiłków modernizacyjnych będzie oznaczać lata frustracji dla podatników, którzy wdają się w spór z IRS, zwłaszcza z zapisami przechowywanymi w dwóch lub więcej systemach komputerowych.

Gross powiedział, że w dającej się przewidzieć przyszłości IRS musi nadal współpracować z dziesiątkami przestarzałych systemów komputerowych – niektóre datowane są na lata 60-te – które nie mogą wymieniać między sobą informacji”.

23 września 1997:  ŻADNY WEZWANIE DO WALENIA W IRS ; Mortimer M. Caplin, The Washington Post

„Podobnie jak wiele innych agencji rządowych, miał swój udział w błędach zarządzania i złej ocenie sytuacji. A duże zmiany są od dawna spóźnione: poprawa edukacji i usług dla podatników, lepsze szkolenia dla pracowników IRS, modernizacja komputerów i większe wysiłki na rzecz uproszczenia i usprawnienia całego procesu podatkowego”.

4 listopada 1997:  Człowiek w wiadomościach: Charles Ossola Rossotti; Nadzieja na IRS w 2000  r. David Stout, The New York Times

„Kiedy prezydent Clinton nominował Charlesa O. Rossottiego na szefa Internal Revenue Service, ekspertyza kandydata w dziedzinie komputerów wydawała się idealna dla agencji, której technologia była przestarzała i przytłoczona. Kiedy dziś Senat potwierdził pan Rossotti, podjął się jeszcze większej misji: odzyskania zaufania narodu amerykańskiego.

Problemy z komputerami IRS, w tym maszyny, które nie komunikują się ze sobą zbyt dobrze, i złe planowanie, aby dostosować się do kłopotliwej zmiany daty na rok 2000, były znane, gdy prezydent wybrał go 31 lipca.”

12 kwietnia 1998:  Przenoszenie góry papieru opodatkowuje IRS  Albert B. Crenshaw, The Washington Post

„Agencja miała nadzieję, że do tej pory będzie działać wyłącznie z najnowszą technologią komputerową. Jednak wielokrotne próby zaprojektowania i zainstalowania go nie powiodły się, co rozwścieczyło Kongres.

Niepowodzenia w końcu skłoniły administrację Clintona, przy entuzjastycznym poparciu Kongresu, do powołania szefa IRS, który nie jest ekspertem podatkowym, ale zna się na komputerach. To Charles O. Rossotti, założyciel American Management Systems Inc., firmy technologicznej z Północnej Wirginii. Rossotti powiedział, że jest zbulwersowany stanem systemów agencji i pracuje nad ich modernizacją, ale zostało to opóźnione z powodu konieczności naprawienia błędów oprogramowania w starych systemach komputerowych, aby mogli rozpoznawać daty po 1999 roku”.

„Agencja kilka lat temu próbowała zautomatyzować ten proces za pomocą sprzętu elektronicznego. Ale sprzęt pod pewnymi względami nie działał dobrze i został usunięty, więc wróciły pieczątki, prawdopodobnie po to, aby pozostać, dopóki bardziej skuteczna technologia nie zostanie zainstalowana w oczekującym na remont komputera dla IRS jako całości.

2 marca 1999:  NIECHLEJNE KSIĄŻKI KOSZTUJĄ IRS W MILIONACH ; Deborah Orin, The New York Post

„I mówi, że zabezpieczenia komputerowe IRS są tak słabe, że nieupoważnione osoby mogą zdobyć poufne informacje podatnika, takie jak dane finansowe, które„ mogą zostać użyte do popełnienia oszustwa dotyczącego tożsamości ”.

1 marca 2000:  Nieszczęścia IRS kosztują miliardy, mówi GAO; Agencja Watchdog wzywa do dalszych zmian ; Albert B. Crenshaw, The Washington Post

„Słabe zarządzanie wewnętrzne w Internal Revenue Service kosztuje rząd federalny miliardy dolarów w postaci nieodebranych podatków i niewłaściwie wypłaconych zwrotów, jednocześnie agencja nakłada niepotrzebne obciążenia na niektórych uczciwych podatników, powiedział wczoraj Główny Urząd Rachunkowy.

Analiza, wyszczególniona w corocznym audycie ksiąg IRS przez organ nadzoru Kongresu i towarzyszące mu zeznania przed podkomisją Izby, wykazała, że ​​chociaż agencja poprawia się w wyniku nowych przepisów i nowego zarządzania, nadal musi wprowadzić poważne zmiany.

16 października 2000: Nie ma poprawki:  IRS wciąż walczy o unowocześnienie swojego starego oprogramowania ; Autor: Jim McTague, Barron’s

„Najbardziej optymistyczne prognozy budżetowe, a także te najbardziej pesymistyczne, zakładają w pełni działający system poboru podatków za pewnik. Wyobraźmy sobie zatem chaos fiskalny (i być może błogość dla jednostek), który mógłby wyniknąć, gdyby 35-letnie oprogramowanie komputerowe Urzędu Skarbowego nagle się zawiesiło. Poborcy podatkowi, którzy pobierają prawie 2 biliony dolarów rocznie, mogą stracić kontrolę nad zwrotami i miesiącami, jeśli nie latami, nie być w stanie określić, kto dokładnie zapłacił podatki. Setki miliardów przychodów może pozostać nieodebranych, nawet po ponownym uruchomieniu IRS. Być może rząd będzie musiał zaciągać pożyczki, aby spełnić obietnice dotyczące wydatków składane przez pretendentów do prezydentury Gore’a i Busha.

Ten scenariusz nie jest zwykłym wymysłem. Chociaż agencja podatkowa modernizuje swoje podstawowe oprogramowanie, zmiana następuje w biurokratycznym biegu, a nie w sprintach wolnorynkowych. Nowe oprogramowanie zostanie dostarczone dopiero w przyszłym roku, a programiści rozpoczną instalację dopiero w 2002 roku. Główny system komputerowy IRS, w którym znajdują się wszystkie dane podatników, jest tak wrażliwy, że stare oprogramowanie będzie musiało być wymieniane etapami ponad kilka lat. To jak wymiana fundamentów budynku, cegła po cegle.

W międzyczasie IRS będzie musiał w dużym stopniu polegać na starym języku programowania, który w ciągu czterech dekad stał się tak złożony, chaotyczny i sfałszowany przez jury, że duże jego części mogą w każdej chwili ulec awarii”.

„Podobnie jak stara hydraulika, obecne oprogramowanie jest podatne na wycieki. W lipcu IRS odkrył, że usterka komputera spowodowała, że ​​w ciągu kilku lat zmienił podatników w wysokości 25 milionów dolarów zwrotu. Naprawa niektórych wycieków jest bardzo kosztowna, zwłaszcza jeśli weźmie się pod uwagę, że IRS planuje zniszczyć stary system do końca dekady. Pozbywanie się istniejącego podstawowego oprogramowania samego błędu Y2K kosztowało 1,4 miliarda dolarów”.

23 sierpnia 2001: TECHNOLOGIA; PeopleSoft otrzymuje kontrakt z IRS na oprogramowanie ; Chris Gaither, The New York Times

„Urząd skarbowy uznał to zadanie za niemożliwe dzięki 35-letniemu systemowi komputerowemu i 125 milionom indywidualnych deklaracji podatkowych składanych każdego roku. Obecna centralna baza danych agencji, która zostanie zastąpiona w przyszłym roku, nie daje przedstawicielom IRS możliwości odnotowania ich interakcji”.

11 grudnia 2003:  W IRS aktualizacja systemów poszła nie tak ; David Cay Johnston, The New York Times

„Po pięciu latach projekt zastąpienia starzejącego się systemu komputerowego Urzędu Skarbowego nowoczesną technologią jest tak daleko opóźniony, że IRS poinformował głównego wykonawcę, że o ile nie poprawi swoich wyników do końca miesiąca, rząd może nie mieć innego wyjścia, jak go zwolnić.

Projekt, który miał kosztować 8 miliardów dolarów po ukończeniu, wydał do tej pory mniej niż miliard dolarów, ale według IRS Oversight Board, niezależnego organu nadzorczego utworzonego przez Kongres, przekroczył już budżet o 40 procent. w 1998.

Większość podatników jest młodsza niż system komputerowy, na którym opiera się IRS, aby utrzymywać swoje główne pliki dotyczące osób fizycznych i firm — wszystkie rejestry tego, kim są, gdzie się znajdują, ich dochodach, zapłaconych podatkach i kwotach, które nadal są należne lub należne jako zwroty.”

13 lutego 2004:  komisarz IRS odbiera CSC od nadchodzących projektów ; Autor: Juan Carlos Perez, IDG News Service

„W grudniu Rada Nadzorcza IRS skrytykowała zarówno IRS, jak i CSC za problemy z modernizacją IT, w tym złe planowanie, słabą realizację i przekroczenie terminów (patrz artykuł). CSC jest głównym wykonawcą projektu Business Systems Modernization (BSM), wieloletniego i szeroko zakrojonego wysiłku mającego na celu znaczną modernizację infrastruktury agencji podatkowej i umożliwienie IRS bardziej wydajnego działania i lepszej obsługi.”

1 kwietnia 2004:  Brak łatwej poprawki IT dla IRS ; Elana Varon, CIO.com

„Karta główna urzędu skarbowego to wypadek, który może się wydarzyć. Ta baza danych, dziedzictwo administracji Kennedy’ego, przechowuje historię płacenia podatków 227 milionów osób i korporacji, w tym każdą transakcję między podatnikami a IRS z ostatnich 40 lat. Plik główny służy do ustalenia, czy zapłaciłeś to, co jesteś winien, a bez niego rząd nie miałby możliwości oznaczania zwrotów do kontroli, ścigania osób uchylających się od płacenia podatków, a nawet ustalenia, ile pieniędzy jest lub powinno wpływać do jego kasy.

Mimo to system nadal obsługuje kod z 1962 roku, napisany w archaicznym języku programowania, którego prawie nikt na świecie nie rozumie. Każdego roku programiści, niektórzy, którzy pracowali w IRS od dziesięcioleci, dodają nowy kod do Master File, aby odzwierciedlić nowe zasady uchwalone przez Kongres. W rezultacie system stał się zaawansowaną technologicznie maszyną Rube Goldberga. Osoby zaznajomione z Master File twierdzą, że jest on zagrożony fatalną katastrofą, która doprowadziłaby do zamknięcia rządu.

Kongres i IRS miały nadzieję, że do tego sezonu podatkowego ten delikatny system zostanie częściowo zastąpiony scentralizowaną bazą danych, która będzie dostarczać zarówno agentom IRS, jak i indywidualnym podatnikom codzienne aktualizacje kont podatników, tak jak robią to firmy obsługujące karty kredytowe i banki, umożliwiając szybsze zwroty i bardziej terminowa obsługa klienta. Ten nowy silnik danych kont klientów (CADE) jest częścią ogromnego programu modernizacji o wartości 8 miliardów dolarów, uruchomionego przez IRS w 1999 r. w celu modernizacji infrastruktury IT i ponad 100 aplikacji biznesowych.

Jednak program, nazwany Business Systems Modernization, nie powiódł się, powodując poważne opóźnienia i znaczne przekroczenia kosztów. Pierwsza z wielu wersji oprogramowania planowanych dla nowej bazy danych (która umożliwiłaby szybsze przetwarzanie zwrotów i szybszy zwrot pieniędzy dla 6 milionów z 21,5 miliona osób, które złożyły formularz 1040EZ) jest spóźniona prawie trzy lata i przekracza budżet o 36,8 miliona dolarów. Osiem innych dużych projektów przekroczyło terminy wdrożenia o co najmniej trzy miesiące, a koszty wzrosły o ponad 200 milionów dolarów, według Generalnego Biura Rachunkowości Stanów Zjednoczonych i zarejestrowanej przez Kongres IRS Oversight Board, niezależnego panelu ekspertów z branży podatkowej i technologii, którzy doradzają IRS i Kongres.

Osoby zaznajomione z programem twierdzą, że wina leży w dużej mierze w zakorzenionej biurokracji IRS. Agencja nie przestrzegała własnych procedur opracowywania nowych systemów i nie dała spójnego kierunku i nadzoru Computer Sciences Corp. (CSC), dostawcy, którego zatrudniła do wykonania tej pracy. Według Marka Formana, który jako zastępca dyrektora ds. IT i e-administracji w Biurze Zarządzania i Budżetu nadzorował główne Inicjatywy informatyczne od czerwca 2001 r. do zeszłego lata. W ciągu siedmiu lat od rozpoczęcia planowania modernizacji systemów biznesowych pojawiło się i odeszło trzech dyrektorów ds. informatycznych”.

5 maja 2008:  IRS walczy ze starzejącymi się komputerami ; Anne Broache, CNET

„Internal Revenue Service od lat próbuje unowocześnić swoje przestarzałe komputery typu mainframe, które przetwarzają amerykańskie zeznania podatkowe, przetwarzając miliony wierszy kodu asemblera napisanego ręcznie na początku lat sześćdziesiątych.

Ale po ponad 20 latach i ponad 5 miliardach dolarów końca nie widać. Nie wszystkie systemy komputerowe mogą się ze sobą komunikować, informacje nie są dostępne w czasie rzeczywistym, a deklaracje podatkowe składane na papierze są często ręcznie wprowadzane przez maszynistki”.

„Długoterminowym celem IRS jest prowadzenie działalności z wydajnością, jakiej Amerykanie oczekują od banków i firm obsługujących karty kredytowe, ale konsekwentnie się nie udaje. Na przykład w tej chwili podatnik, który złoży zeznanie podatkowe w poniedziałek, najprawdopodobniej stwierdzi, że nie zostanie ono rozpatrzone przynajmniej w najbliższy weekend, ze względu na ograniczenia w przestarzałym rdzeniu aparatu podatkowego agencji. Ponad 3 miliardy dolarów zostało zmarnowanych podczas wcześniejszej próby modernizacji w latach 90. XX wieku. W zeszłym roku problemy z komputerem spowodowały, że IRS błędnie wypłacił 318 milionów dolarów w nieuczciwych zwrotach.

Audyty rządowe pokazują, że wiele lat planowanych aktualizacji zostało obciążonych tymi samymi błędami, które nękają tak wiele masowych aktualizacji komputerów rządowych: nieodpowiednie zarządzanie, źle zdefiniowane cele, powtarzające się przekroczenia kosztów oraz niedotrzymanie terminów i oczekiwań”

4 września 2008:  IRS znajduje nieautoryzowane serwery internetowe podłączone do jego sieci ; Jill Aitoro, Nextgov

Według raportu opublikowanego w czwartek przez generalnego inspektora IRS, Internal Revenue Service wykryło ponad 1000 nieautoryzowanych serwerów internetowych podłączonych do jego sieci, pozostawiając systemy agencji otwarte dla hakerów.

We wrześniu 2007 r. IRS Computer Security Incident Response Center przeskanowało serwery internetowe agencji i zidentyfikowało 2093, które miały co najmniej jedną lukę w zabezpieczeniach. Kiedy centrum połączyło te serwery z bazą danych IRS zarejestrowanych witryn i serwerów internetowych, inwentarz systemów wykorzystywanych przez agencję do konserwacji bezpieczeństwa i stosowania poprawek, okazało się, że 1811, czyli 87 procent, nie było wymienionych w bazie danych.

Według raportu IRS zidentyfikował 661 spośród niezarejestrowanych serwerów, które były wykorzystywane do legalnej działalności agencji, pozostawiając 1150 serwerów wykorzystywanych do potencjalnie nieautoryzowanych działań.

„Nieautoryzowane serwery stanowią większe ryzyko [niż autoryzowane serwery], ponieważ IRS nie ma możliwości zapewnienia, że ​​będą one stale konfigurowane zgodnie ze standardami bezpieczeństwa i łatane, gdy zostaną zidentyfikowane nowe luki”, napisał GI w raporcie z audytu. „Złośliwi hakerzy lub pracownicy mogą wykorzystywać luki w tych serwerach sieci Web do manipulowania danymi lub wykorzystywania serwerów jako punktów uruchamiania do atakowania innych komputerów podłączonych do sieci”.

20 listopada 2009:  indyki IT: 7 projektów rządowych godnych pieczeni ; Autor: Kevin McCaney, FederalComputerWeek

Modernizacja IRS

Ponad 20 lat temu IRS uruchomił program modernizacji systemu biznesowego, aby zastąpić swój system Master File, którego część pochodzi z administracji Kennedy’ego. Do 1995 roku, po ośmiu latach i 2 miliardach dolarów, agencja poinformowała Kongres, że dokonała jedynie marginalnej poprawy. W 1999 roku zastępca komisarza IRS przemawiający na targach FOSE nazwał program modernizacji porażką o wartości 3,3 miliarda dolarów i powiedział, że większość jego technologii nie działa. W tym momencie agencja zaczynała już od nowa z kontraktem o wartości 5 miliardów dolarów dla CSC, przyznanym w grudniu poprzedniego roku. Projekt był kontynuowany z mieszanką postępów i niepowodzeń. Na przykład Customer Account Data Engine – opisany przez urzędnika jako „główny element naszych działań modernizacyjnych” – zaczął przetwarzać ponad 25 procent deklaracji podatników w 2008 roku. Ale do czerwca 2009 roku, IRS wstrzymał rozwój CADE. Saga trwa.

25 listopada 2013 r.:  Dlaczego Twoje zeznania podatkowe nie są bezpieczne z IRS ; Brianna Ehley, The Fiscal Times

Poważne luki w zabezpieczeniach systemu danych Internal Revenue Service sprawiły, że poufne informacje finansowe milionów podatników są narażone na ataki hakerów. 

Agencja twierdzi, że rozwiązała problem, ale jej audytorzy błagają, by się różnili.

Z nowego raportu Generalnego Inspektora Skarbowego ds. Administracji Skarbowej (TIGTA) wynika, że ​​choć IRS twierdził, że wdrożył 19 poprawek zabezpieczających system rekomendowany przez audytora w poprzednich latach, to co najmniej osiem (czyli 42 proc.) z nich „miało nie został w pełni wdrożony” i nie powinien być zaznaczany jako zakończony.

Audytorzy stwierdzili, że IRS nigdy nie śledził postępów w naprawach, aw wielu przypadkach zamykał sprawy bez przedłożenia dokumentacji potwierdzającej zakończenie naprawy. Audytorzy obwinili za to „osłabione kontrole zarządcze”.  

Raport wykazał również, że agencja nie przeskanowała odpowiednio serwerów — które zawierają informacje o podatnikach — pod kątem „poważnych luk” ani nie zablokowała odpowiednio kont użytkowników, ani nie aktualizowała oprogramowania w bazach danych.

„Gdy nie stosuje się odpowiedniego stopnia staranności w zakresie bezpieczeństwa, niezadowoleni wewnętrzni lub złośliwi ludzie z zewnątrz mogą wykorzystać luki w zabezpieczeniach i uzyskać nieautoryzowany dostęp” – powiedział inspektor skarbu generalny J. Russell George.

2 czerwca 2015:  Śledczy twierdzi, że IRS nie zaktualizował zabezpieczeń przed cyberatakiem ; Stephen Ohlemacher, Lubbock Avalanche-Journal

George zasugerował, że IRS powinien wzmocnić kontrolę zarządzania, a także zapewnić dodatkowe szkolenie dla pracowników dotyczące przesyłania danych w celu wdrożenia poprawek.

IRS odpowiedział audytorowi, mówiąc, że wydał już nowy podręcznik dla personelu, aby pomóc ulepszyć praktyki monitorowania.

Ostrzeżenie audytora pojawia się 4 i pół miesiąca po tym, jak IRS nieumyślnie zamieścił tysiące numerów ubezpieczenia społecznego na rządowej stronie internetowej. Ponadto naruszenie bezpieczeństwa w listopadzie 2012 r. ujawniło, że z Departamentu Skarbowego Karoliny Południowej skradziono 74,7 GB danych, ujawniając numery ubezpieczenia społecznego 3,8 miliona podatników wraz z numerami kart kredytowych i danymi konta bankowego. 

25 listopada 2013:  Niezwykła historia sukcesu IT IRS upada ; Biranna Ehley, The Fiscal Times

Duża inicjatywa technologiczna w Internal Revenue Service, która wcześniej była nazywana „rzadką federalną historią sukcesu IT”, nie dotrzymała terminu i przekroczyła budżet o dziesiątki milionów dolarów.

Szacuje się, że ostatnia próba IRS przeniesienia danych 140 milionów podatników ze starego pliku głównego dotyczącego oprogramowania z lat 60. do zmodernizowanej bazy danych kosztuje 83 miliony dolarów – czyli o 74 procent więcej niż przewidywała agencja. od Generalnego Inspektora Skarbowego ds. Administracji Skarbowej (TIGTA).

Projekt, znany jako Customer Account Data Engine 2 (CADE 2), przekroczył czerwcowy termin i nie będzie gotowy co najmniej do stycznia 2014 roku. Nowy system, który będzie zawierał wszystkie dane podatników składane elektronicznie, nadal nie system bezpieczeństwa, powiedział audyt.

CADE 2, które Government Accountability Office nazwało w 2011 r. „udanym dużym przejęciem IT”, wydaje się teraz podążać w ślady swojego poprzednika, CADE 1 – która była pierwszą próbą zmodernizowania bazy danych podatników przez IRS.

Według GAO, CADE 1 ostatecznie opóźniło się o dwa lata i przekroczyło budżet o 37 milionów dolarów z powodu nieodpowiednich definicji wymagań systemowych oraz niedokładnych szacunków kosztów i ram czasowych.

Ostatecznie został złomowany. W 2008 roku ówczesny komisarz IRS Doug Shulman sprowadził eksperta IT z Boeinga, Terry’ego Mulhollanda, aby spróbować ponownie. Krytycy twierdzą, że przeniesienie danych ze starego pliku do nowego nowoczesnego systemu było łatwe do wykonania kilkadziesiąt lat temu i zastanawiają się, dlaczego IRS zajęło to tak dużo czasu.

CADE 2 ma ostatecznie zastąpić obecny Individual Master File (IMF) relacyjną bazą danych. Nowy system pozwoli IRS aktualizować rachunki podatników i przetwarzać deklaracje podatkowe każdego dnia szybko i łatwo, w porównaniu do obecnego systemu, który może być aktualizowany tylko raz w tygodniu. IRS twierdzi, że CADE 2 będzie „kluczowym elementem strategii technologicznej IRS zorientowanej na dane”.

To znaczy, jeśli nie spotka się z losem CADE 1.

„Jestem zaniepokojony tymi opóźnieniami i rosnącymi kosztami związanymi z wdrożeniem tego istotnego elementu wysiłków modernizacyjnych IRS”, powiedział J. Russell George z TIGTA. „IRS musi być agresywny w swoich wysiłkach na rzecz rozwiązania tych problemów”. 

11 kwietnia 2014: Aktualizacja:  IRS nie dotrzymuje terminu XP, wyda 30 milionów dolarów na modernizację pozostałych komputerów ; Gregg Keizer, COMPUTERWORLD

US Internal Revenue Service (IRS) przyznał w zeszłym tygodniu, że przegapił termin 8 kwietnia dla wsparcia Windows XP i zapłaci Microsoftowi za dodatkowy rok poprawek bezpieczeństwa.

Ale agencja podatkowa zakwestionowała wcześniejsze szacunki Computerworld, które określały koszt tych poprawek w milionach, mówiąc, że płacił Microsoftowi „mniej niż 500 000 dolarów” za wsparcie po przejściu na emeryturę.

Microsoft zakończył wsparcie dla Windows XP we wtorek, kiedy wysłał ostatnie publiczne poprawki dla prawie 13-letniego systemu operacyjnego. Bez łat dla wykrytych w przyszłości luk w zabezpieczeniach systemy XP będą zagrożone przez cyberprzestępców, którzy przejmą kontrolę nad maszynami i podłożą na nich złośliwe oprogramowanie.

Podczas przesłuchania w sprawie budżetu IRS, które odbyło się 7 kwietnia przed podkomisją House Financial Services i General Government, przewodniczący Ander Crenshaw (R-Fla.) zastanawiał się, dlaczego agencja nie zakończyła przejścia z Windows XP na Windows 7.

„Teraz dowiadujemy się, że walczyłeś o 30 milionów dolarów na zakończenie migracji do systemu Windows 7, mimo że Microsoft ogłosił w 2008 r., że przestanie wspierać system Windows XP po 2014 r.” – powiedział Crenshaw podczas przesłuchania. „Wiem, że prawdopodobnie żałujesz, że już to zrobiłeś”.

Według IRS ma około 110 000 komputerów stacjonarnych i notebooków z systemem Windows. Spośród nich 52 000, czyli około 47%, zostało uaktualnionych do systemu Windows 7. Pozostała część nadal korzysta z wycofanego XP.

8 września 2014:  IRS znajduje więcej kluczowych awarii dysków twardych, twierdzi, że nie ma dowodów na manipulację  Josh Hicks, Washington Post

W raporcie dla czterech komisji kongresowych w piątek IRS powiedział, że awarie dysków twardych są przyczyną utraty komunikacji, a awarie komputerów „wydają się być tego samego rodzaju problemami, których rutynowo doświadcza się w IRS, w innych agencjach rządowych i w sektor prywatny.”

W raporcie zauważono również, że wypadki miały miejsce przed rozpoczęciem dochodzenia w sprawie sposobu, w jaki agencja zidentyfikowała grupy poparcia non-profit do dodatkowej kontroli. Generalny inspektor IRS wydał w zeszłym roku audyt, w którym stwierdzono, że agencja niewłaściwie skierowała swoje uwagi na niektóre organizacje w oparciu o ich nazwy i stanowiska polityczne.

Szef IRS, John Koskinen, zeznał na rozprawie w czerwcu, że agencja straciła wiele zapisów e-maili Lerner po awarii jej dysku twardego w 2011 roku. Powiedział, że agencja próbowała bezskutecznie odzyskać dane, a następnie wysłała zepsute urządzenie do zniszczenia.

IRS podał w swoim raporcie w piątek, że agencja wie o pięciu kolejnych pracownikach, którym brakuje e-maili z powodu awarii dysku twardego. Wśród pracowników znajdują się: Judy Kindell, były starszy doradca Lernera; Justin Lowe, specjalista od prawa podatkowego IRS, który pracował z Kindellem; menedżer IRS Ron Shoemaker, który pomagał nadzorować te sprawy; oraz dwóch pracowników IRS z Cincinnati, którzy pracowali nad niektórymi sprawami.

Agencja poinformowała, że ​​wszyscy pracownicy skontaktowali się z personelem IT i próbowali odzyskać swoje dane po awarii komputerów.

IRS nie wdrożył dziesiątek ulepszeń bezpieczeństwa w swoich systemach komputerowych, z których niektóre mogły utrudnić hakerom korzystanie ze strony internetowej IRS w celu kradzieży informacji podatkowych od 104 000 podatników, powiedział we wtorek śledczy rządowy Kongresowi.

Generalny inspektor agencji nie był w stanie powiedzieć, czy modernizacje zapobiegłyby naruszeniu. Ale dodał: „Mogę powiedzieć, że byłoby znacznie trudniej, gdyby wdrożyli wszystkie zalecenia, które przedstawiliśmy”.

Co roku Generalny Inspektor Skarbu ds. administracji podatkowej przeprowadza audyt systemów bezpieczeństwa IRS i rekomenduje usprawnienia. Do marca 44 z tych modernizacji nie zostało ukończonych, powiedział generalny inspektor J. Russell George.

Dziesięć zaleceń zostało wydanych ponad trzy lata temu.

Ponadto, Government Accountability Office opublikował w marcu raport, w którym zidentyfikowano ponad 50 niedociągnięć w zabezpieczeniach komputerowych IRS, które nie zostały naprawione. Dopóki te słabości nie zostaną naprawione, „dane finansowe i podatników pozostaną niepotrzebnie podatne na niewłaściwe i niewykryte wykorzystanie, modyfikację lub ujawnienie”, powiedział GAO.

12 lutego 2016 r.:  Awaria IRS spowodowana awariami typu back-to-back, a nie cyberatakiem  Autor: Kevin McCoy, USA Today

3 lutego, Terence Milholland, dyrektor ds. technologii w IRS, zeznawał na czwartkowym przesłuchaniu przed komisją Izby Rejonowej ds. Nadzoru i Reformy Rządu.

Powiedział, że gdy technik pracował nad rozwiązaniem problemu, zapasowy regulator napięcia również uległ awarii. Upłynęło około 30 godzin, zanim IRS był w stanie naprawić regulatory, które według Milhollanda znalazły się w „warunkach wysokiego obciążenia”, gdy komputer działa, i wznowił normalną pracę.

Chcąc rozwiać wszelkie obawy, że można winić coś bardziej złowrogiego, Milholland powiedział: „To był z całą pewnością nie cyberatak. To była awaria urządzeń mechanicznych.”

Odcinek ten był ostatnim z serii problemów komputerowych, które wprawiły w zakłopotanie IRS, a w niektórych przypadkach podniosły ryzyko, że dane osobowe podatników mogą zostać udostępnione, wykorzystane do kradzieży tożsamości podatników, składania fałszywych zeznań podatkowych i zbierania zwrotów.

W tym tygodniu agencja podatkowa ujawniła, że ​​pod koniec stycznia wykryła nieautoryzowane próby uzyskania dostępu do elektronicznych numerów identyfikacyjnych ponad 450 000 numerów ubezpieczenia społecznego. Według IRS, około 101 000 z tych wysiłków udało się uzyskać dostęp do numeru identyfikacyjnego e-pliku.

Agencja podatkowa podała, że ​​żadne dane osobowe podatnika w systemie komputerowym nie zostały naruszone, a hakerzy zwykle potrzebowaliby danych poza numerem PIN, aby złożyć fałszywe zeznanie. Pracownicy IRS wysyłają teraz do podatników powiadomienia o problemie.

Podczas najpoważniejszej w ostatnich pamięci awarii związanej z komputerami, cyberzłodzieje uzyskali dostęp do 334 000 kont podatników. Hakerzy dostali się do systemu komputerowego za pomocą aplikacji IRS o nazwie Get Transcript, która umożliwia użytkownikom odzyskanie transakcji na koncie podatkowym, informacji o zeznaniach podatkowych lub zarobkach i dochodach zgłaszanych do IRS.

19 kwietnia 2018:  60-letni system informatyczny IRS uległ awarii w dniu podatkowym z powodu nowego sprzętu  Aaron Boyd i Frank R. Konkel, Nextgov

Internal Revenue Service przypisało awarię agencji Tax Day sprzętowi obsługującemu system informatyczny, który ma prawie 60 lat.

Elementy systemu, zwane „Individual Master File” — w tym 20 milionów wierszy kodu komputerowego — pochodzą z 1960 r., kiedy prezesem był John F. Kennedy.

IRS powiedział Nextgov, że w 18-miesięcznym sprzęcie obsługującym Individual Master File wystąpił problem z pamięcią podręczną, który spowodował awarię systemu. Awaria zakłóciła prawie wszystkie inne usługi i systemy zapewniane przez IRS, ponieważ systemy te pobierają dane z Indywidualnego Pliku Głównego. Gdy te systemy — takie jak Direct Pay i portal płatności strukturalnych — wywołały system mainframe Individual Master File i nie otrzymały odpowiedzi, również one zawiodły.

Pomimo wielokrotnych ostrzeżeń Rządowego Biura Odpowiedzialności i Kongresu, plany IRS dotyczące modernizacji systemu są opóźnione o co najmniej sześć lat i przekraczają budżet o kilkaset milionów dolarów.

„To była nasza największa obawa przed awarią jednego z tych krytycznych systemów”, powiedział w czwartek dla Nextgov Dave Powner, dyrektor ds. zarządzania IT w GAO. „Na szczęście nie było go przez długi czas, więc w ten sposób uniknęliśmy kuli”.

Mimo to katastrofa zmusiła IRS do przedłużenia terminu składania zeznań podatkowych o jeden dzień, co opóźniło około 14 milionów zgłoszeń. Może minąć kilka lat, zanim Individual Master File zostanie w pełni zmodernizowany i pozbawiony technologii z lat 60. XX wieku.

9 lutego 2021 r.:  Usterka komputera IRS powoduje, że dziesiątkom tysięcy omyłkowo powiedziano, że nie otrzymają czeku stymulacyjnego  Brian New, CBS

IRS omyłkowo powiedział dziesiątkom tysięcy Amerykanów, że nie dostaną kontroli stymulacyjnej.

Rozesłano zawiadomienia do 109 000 podatników, w których napisano: „Zastosowaliśmy kredyt na Twoim koncie podatkowym w 2007 r. ze względu na nowe przepisy. Wykorzystaliśmy całość lub część Twojej opłaty stymulacyjnej, aby zapłacić podatek federalny, tak jak pozwala na to prawo… W rezultacie nie jesteś nam winien żadnych pieniędzy ani nie należy Ci się zwrot pieniędzy”.

Jednak nic z tego nie jest prawdą.

Pozorna usterka komputera IRS spowodowała wysłanie niewłaściwej wiadomości do tysięcy podatników, którzy czekają na płatność stymulacyjną w wysokości 600 USD.

Ekspert podatkowy Texas A&M Law School, Bob Probasco, powiedział, że wygląda na to, że kod komputerowy sprzed 14 lat, kiedy to ostatni rząd federalny wydał bezpośrednie płatności stymulacyjne, został pomieszany z obecnym programem.

Zawiadomienie, które mieli otrzymać podatnicy, miało na celu poinformowanie ich, że nie otrzymali płatności stymulacyjnej, ponieważ ich zeznanie podatkowe z 2019 r. nie zostało rozpatrzone.

Zamiast tego system komputerowy Urzędu Skarbowego wysłał im zawiadomienie „CP21C” z zupełnie inną wiadomością.

„Wszystko jest wykonywane przez komputery, a systemy IRS byłyby prawdopodobnie najnowocześniejsze 50 lat temu, ale dziś są beznadziejnie przestarzałe” – powiedział Probasco. „Stwarza to problemy za każdym razem, gdy musisz dokonać zmian, zwłaszcza w krótkim czasie, jak w przypadku płatności stymulacyjnych”.

21 października 2021:  60-letni system informatyczny IRS nie skończy się modernizować do 2030  r. Natalie Alms, FCW

IRS zakończył większość zaplanowanych działań modernizacyjnych IT w ciągu ostatnich dwóch lat podatkowych zgodnie z harmonogramem i w ramach kosztów, ale jedno z jego działań, mające na celu zastąpienie 60-letniego systemu, jest obecnie na dobrej drodze do zastąpienia tylko podstawowych funkcji — i może nie być kompletny do 2030 roku.

Tak wynika z raportu Government Accountability Office, w którym dokonano przeglądu pięciu inwestycji informatycznych IRS i stwierdzono, że osiągnęły one większość celów wydajności na rok obrotowy 2019 i 2020.

60-letni system przeznaczony do wymiany nosi nazwę Individual Master File. Według raportu GAO jest to kluczowe źródło indywidualnych danych podatkowych, a zmodernizowany system zapewniłby infrastrukturę potrzebną do cyfrowych interakcji podatników w czasie rzeczywistym, szybkiego dostępu do danych i sprawnego reagowania na zmiany legislacyjne.

Według GAO, program mający na celu jego modernizację, zwany Customer Account Data Engine 2, odnotował wiele opóźnień i zmian w kosztach od czasu, gdy IRS po raz pierwszy zaczął go rozwijać w 2009 roku. Na przykład kluczowy kamień milowy dla zastąpienia wybranych funkcji został przesunięty o dziewięć lat, od 2014 do 2023 roku.

Program CADE 2 miał w rzeczywistości niższe zgłoszone koszty niż przewidywano na 2020 r. i osiągnął większość celów dotyczących wydajności w ciągu ostatnich dwóch lat, ale GAO nazwał jego długoterminowe wyniki i perspektywy „kłopotliwymi”.

Zmodernizowany system ma zostać ukończony dopiero w 2030 roku. Koszty rozwoju są obecnie około czterokrotnie wyższe niż pierwotnie planowano, a CADE 2 ma również zastąpić tylko podstawowe komponenty starego programu, w przeciwieństwie do całego systemu.

Opracowanie: Victor Kiszkiel

Żródło: Americans for Tax Reform | M Mirsky

Recommended Posts
Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt

Start typing and press Enter to search